MR žen uzavře Gobanligu
  • 8

By Hidoshito

China Tours Weiqi Club Praha pořádá ve dnech 3. – 4. prosince Mistrovství republiky žen 2016, na něž jsou zvány všechny řádné členky asociace dosahující patřičné úrovně (rating minimálně 1150). Tento vrchol ženského go v Čechách je zároveň posledním turnajem v rámci letošní Gobanligy. Soutěž jednotlivců skončila nedávno v Opavě, kde Lukáš Podpěra pečetil vítězství před bratry Deferovými, kteří se seřadili na 2. a 3. místě. Do klubové soutěže, jež je na stupních vítězů 1. ligy takřka rozhodnuta, bude započteno MRŽ a až poté se definitivně uzavře. Pražské PromoGo má neotřesitelné vedení podpořené přihlášením tří žen na mistrovství, stříbrnou pozici uhájí s velkým náskokem Brno A před bronzovým Frýdkem-Místkem.

Už o den dříve, to jest v pátek 2. prosince, startuje finále prestižního Go Barona 2016, který je na soutěžích asociace zcela nezávislý. V zápase na tři vítězné partie obhajuje titul Lukáš Podpěra, přičemž jeho vyzyvatelem se během předminulého víkendu stal Vladimír Daněk.

Odpověď

8 Komentáře(ů) u "MR žen uzavře Gobanligu"

avatar
Seřazeno dle:   Nejnovější | Nejstarší | Nejvíce hlasů
Ortenix
Host

Jak dopadla 3. partie Barona?

Ondřej Kachyňa
Člen

Martina válí….

Michal Zubalík
Admin

Tak tomu říkám návrat a velká gratulace Martině.

Cung-fou
Host

Taky gratuluju Martině. Veteráni poslední dobou docela válej, což nám veteránům dělá radost. 🙂

Ozývám se až teď, ale Martinin individuální úspěch u nás trochu zanikl, protože byl úplně přehlušen jinou událostí. Celá Plzeň je na nohou a slaví historicky nejlepší umístění v Gobanlize!!!

Cung-fou
Host

No, o té eventualitě jsem věděl, ale neprověřoval. Vsadil jsem na to, že v Ostravě žádnou účastnici MR neznám (i když já už neznám z nových tváří skoro nikoho). 🙂 Ovšem i tak je nejlepší výsledek vyrovnán, což je také důvod k oslavě. Bývaly časy, kdy jsme ani nepostoupili z druhé ligy. Hip, hip, hurá!

wpDiscuz
MR žen uzavře Gobanligu