//27. Olomoucký mezinárodní turnaj + 2. European Grand Prix Finale

27. Olomoucký mezinárodní turnaj + 2. European Grand Prix Finale

Napsal |2019-01-29T13:41:16+00:00Leden 23, 2019|Nezařazené|12 komentářů

 

 

Hned na začátku roku na nás čeká v Olomouci goistický svátek. Během prodlouženého víkendu se zde na půdě Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého uskuteční celkem tři zcela odlišné turnaje.

Tím největším bude zajisté pětikolový víkendový turnaj, ve kterém opět očekáváme prolomení hranice stovky účastníků z více jak deseti evropských zemí. Stejně jako loni se můžete těšit na půvabné členky Japonského klubu, které budou po celou dobu nabízet čerstvé čaje. Novinkou pro letošní rok, kterou jsme pro vás připravili ve spolupráci s Konfuciovým institutem, bude Kaligrafická dílna. Navštívit ji bude možné po celou sobotu.

Nejsledovanějším turnajem však bude Finále Evropské Grand Prix za rok 2018, ve které se představí 16 nejlepších hráčů ze starého kontinentu, mezi nimiž nebudou chybět ani dva domácí zástupci – Lukáš Podpěra a Ondřej Kruml. Povede se našim postoupit ze skupiny, nebo dokonce dosáhnout na mety nejvyšší? Bližší informace najdete na zde.
Nebudou chybět přenosy ze čtyř desek na serveru KGS a novinkou bude živě komentované vysílání jednotlivých partií na server Twitch.

Nejnovějším přírůstkem bude kvalifikace na Globis Cup (Mistrovství světa juniorů), jenž se uskuteční ve čtvrtek a pátek. Tento turnaj je určený výhradně pro hráče do dvaceti let. Na vítěze čeká pozvánka na Globis Cup, který se uskuteční v dubnu v japonském Tokyu. O tu se pokusí porvat i početná domácí sestava vedena novopečeným danem Tristanem Deferem.

Upozornění na závěr: Kapacita ubytování na studentských kolejích je již plně vyčerpána a ubytováni budou pouze ti hráči, kteří kontaktovali olomoucké organizátory a toto ubytování si s nimi domluvili předem. Nestačilo tedy pouze zatrhnout v registraci políčko ubytování na kolejích.

Pokud byste chtěli být v centru dění, tak neváhejte a přijeďte se podívat ať už v roli diváka nebo aktivního hráče. Registrace na víkendový turnaj je stále otevřená.

S případnými dotazy se na nás neváhejte obrátit, kontakty naleznete v propozicích.

Za pořadatele a Go klub Olomouc
Karel Švec

Výsledky Globis Cupu

Výsledky víkenďáku

Výsledky finále GP

Pár fotek z akce lze najít na facebookových stránkách Go klubu Olomouc

12
Odpověď

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Hidoshito
Admin

Scurge s Artemem, Lukan s Frejlakem, obě hry na KGS. Komentovaný přenos na Twitchi se teprve rozjíždí
(úvodní kecy a přestávka 🙂 ).

cung-fou
Host
cung-fou

Po černém čtvrtku přichází růžový pátek. Gratuluji především Scurgovi! U Lukana to byla povinnost, kterou ale dobře splnil. 🙂

SImikin
Host
SImikin

Teď to bude mít Scurga trochu těžší no, ale do toho! 😀 2. kolo hodně dobře borci!

Hidoshito
Admin

Scurgiko parádně, teď ještě Iljušku! 🙂

Vlada
Host
Vlada

Chybí mi tu výsledky čtvrtfinále a semifinále. A nějaké zápisy partií by také potěšily.

SIscurge
Admin

Cau Vlado, vysledky GP jsou v odkazu clanku. http://www.olgo.cz/en/clanky/2018/grand-prix-final-2018-olomouc/
V semifinale vyhral Palko a Shikshin (ten vyhral o pul bodu, diky tomu, ze Surma nemel hrozbu v poslednim ko (ani neutral), a tak passem v cinskym pravidlech ztratil bod)
Partie lze najit pod ucty EGPF1 az 4 na kgs. Pokud chces mrknout z mobilu a nemas kgs client, je mozne je stahnout z KGS archivu https://www.gokgs.com/gameArchives.jsp?user=egpf1
Vysledky z vikendaku jsem nikde zatim nenasel

SIscurge
Admin

Ja si pokazde bral cerne nebo mi souperi dali cerny. Spokojenost na vsech stranach 😉

decros
Člen
decros

tak to není nic nového, že například Leela dává bílému kolem 54% a co jsem slyšel tak top profíci si taky berou mnohem víc bílou, která i v jejich hrách má vyšší winrate

SIscurge
Admin

Nevim no, ztrata moznosti vyberu fuseki a vedeni hry za to, ze predstiram, ze jsem tak dobrej, ze ten 1 bod rozdil poznam mi prijde jako ulet 😀 nerikam nebrat bily, ale tlacit je nonstop kvuli bodu…

cung-fou
Host
cung-fou

Pohled slabšího hráče: Já mám bílé docela rád a to už docela dlouhu (i bez nějakých procent). Žádná fuseki už stejně pořádně neznám, takže mi vyhovuje, že vymýšlí soupeř a já se snažím jen balancovat a těšit se na připočtení komi na konci. Ono komi 7,5 dělá vlastně celkem 15 bodů rozdíl a kde je člověk najde. A navíc už ten pocit, že s bílými by měl hrát ten lepší. 🙂

Mám-li tu možnost, tak si černé beru spíš jen proti hráčům, u nichž vím, že jsou s nimi hodně dobří.